Aktuality2022-01-27T14:46:28+01:00

Aktuality

Využití odpadního tepla z pražení kávy

Zvýšení energetické účinnosti díky využití odpadního tepla je zejména poslední dobou velmi aktuální téma. Jedním z našich zrealizovaných projektů je využití tepelného potenciálu spalin z pražení kávy pro společnost Jacobs Douwe Egberts ve Valašském Meziříčí. Na výduchy dvou pražiček jsme instalovali spalinové výměníky Alfa Laval Aalborg Micro o výkonu 200 kW a 220 kW s vestavěným bypassem spalin vč. spalinových ventilátorů. Napojili jsme 4 kotelny a instalovali cca 400 m teplovodu. Díky tomuto opatření společnost JDE v nadcházející topné sezóně ušetří významné množství zemního plynu spalovaného v teplovodních kotlích pro vytápění svého výrobního závodu a kancelářských prostor.

15. 7. 2023|

Trigenerace Tomegas

Uvedli jsme do provozu trigeneraci pro společnost Tomegas v Milevsku, a to ve spolupráci se společností Gentec, která dodala KGJ spalující jako primární palivo LPG. Za tímto projektem stojíme jak projekčně, tak i realizačně, tzn. dodali jsme, nainstalovali a uvedli do provozu absorpční chladící jednotku, atmosférický chladič s adiabatickým ostřikem pro odvod tepla z ACHJ a v případě nouze i KGJ vč. všech rozvodů topné vody, chlazené vody, teplovodních sahar i klimatizačních jednotek pro komfortní chlazení a chlazení výrobní technologie.

29. 5. 2023|

Zvýšení energetické účinnosti BPS

V rámci projektu zvýšení energetické účinnosti na bioplynové stanici v Písku jsme instalovali 1x tepelné čerpadlo vzduch/voda na využití sálavého tepla KGJ, 1x tepelné čerpadlo voda/voda na využití tepla z technologického okruhu KGJ a 1x ekonomizér s vestavěným bypassem pro využití tepelné energie spalin. Těmito úpravami jsme ze stávajícího systému dostali navíc přes 350 kW tepelné energie.

18. 5. 2023|

Dodávka a instalace KGJ 800 kW

Dalším úspěšně zrealizovaným projektem byla dodávka a instalace kogenerační jednotky CAT o výkonu 800 kWe vč. akumulační nádrže o objemu 70 m3 do nemocnice Rakovník pro společnost E.ON Energie. Součástí instalace byla instalace spalinových výměníků, VZT, vyvedení elektrického a tepelného výkonu, MaR a elektorinstalace.

28. 2. 2023|

Dodávka absorpčního chilleru 545 kW

Doručili jsme další absorpční chiller THERMAX s chladícím výkonem 545 kW, tentokrát pro nově vznikající polyfunkční dům Ponávka Tower v centru Brna. Pohonnou energií pro jednotku bude topná voda o teplotě 75°C ze systému centrálního zásobování teplem (CZT). Chiller bude vyrábět chlazenou vodu o teplotě 8°C pro účely komfortního chlazení nově bytů, kanceláří a obchodních prostor. Jednotka má speciálně upravený generátor s maximálním provozním tlakem PN 25 s ohledem na tlak v CZT.

11. 11. 2022|

Absorpční chiller na -1°C

Doručení absorpčního chilleru THERMAX série TZC, která je určena pro výrobu chlazené vody v rozmezí +3,5°C až -5°C. Stále se jedná o jednotky na bázi LiBr/H2O tzn. že chladivem je voda, přestože výstupní teplota chlazené vody může být v mínusových hodnotách. Tento konkrétní chiller bude zajišťovat výrobu chlazené vody o teplotě -1°C pro chlazení prostor na bourání masa. Pohonnou energií je 85°C voda z KGJ.

24. 10. 2022|

Absorpční chiller vč. adiabatického chladiče

Doručili jsme absorpční chladící jednotku THERMAX o výkonu 260 kW pro chlazení vstřikolisů a komfortního chlazení. Součástí dodávky je i adiabatický chladič, který bude sloužit pro odvod tepla z ACHJ, nicméně v případě potřeby i jako nouzový chladič kogenerační jednotky.

13. 10. 2022|

Tepelná čerpadla ThermoNova

Zahájili jsme spolupráci s dánským výrobcem tepelných čerpadel vzduch/voda, společností ThermoNova A/S. Díky tomuto novému partnerství Vám nyní můžeme nabídnout technologii kompaktních a tichých tepelných čerpadel vzduch/voda s přírodním chladivem R290, prověřenou dánským podnebím pro výrobu topné vody s výstupní teplotou až 70°C Více o tepelných čerpadlech najdete v kategorii Produkty

3. 6. 2022|

Kondenzátory spalin SEGFlu

Zahájili jsme spolupráci s dánským výrobcem kondenzátorů spalin a technologie na úpravu kondenzátu a vody, společností SEG A/S. Díky tomuto novému partnerství nyní můžeme nabídnout 25 let prověřenou technologii pro zvýšení energetické účinnosti až o 25% u kotlů na biomasu, slámu atp. i zákazníkům v ČR a SK. Více o spalinových kondenzátorech a úpravě kondenzátu najdete v kategorii Produkty

5. 1. 2022|

KGJ Mošnov 600 kWe

Během jediného dnes jsme navezli a usadili většinu technologie na připravené základy pro stavbu kogenerační jednotky 600 kWe v kontejnerovém provedení v areálu společnosti CROMODORA WHEELS s.r.o. Uvedení do provozu je naplánováno na Q1 2022.

17. 12. 2021|

Nová posila v týmu

Přivítali jsme do našeho týmu novou posilu na pozici Projektový manažer, Lukáše Macháčka. Lukáš má mnohaletou praxi ve výstavbě kogeneračních jednotek a řízení projektů. První projekt, o který se Lukáš bude starat, je instalace 600 kW KGJ v kontejnerovém provedení v Mošnově, kterou postavíme pro společnost E.ON Energie, a.s.

1. 9. 2021|

Nový web CHP engineering

Spustili jsme pro Vás nový web, naplnili ho množstvím užitečných informací a fotkami z našich realizací. Věříme že zde najdete co hledáte a pokud ne, obraťte se na nás, rádi vám pomůžeme. Tým CHP engineering s.r.o.

31. 8. 2021|
Go to Top